Biografie Alyssy

17. května 2009 v 15:36 | Angel.Bianca

Alyssa Milano
Americká herečka, modelka a zpěvačka, jejíž celé jméno je Alyssa Jayne Milano, se narodila dne 19.12.1972 (ve znamení střelce), ve čtvrti Brooklyn (New York). Její matkou je módní návrhářka Lin a otec je italský hudebník jménem Tom Milano.
První zkušenosti s herectvím: Poprvé hrála v osmi letech v muzikálu "Annie" na Broadway a objevila se v několika reklamách.
Po velkém úspěchu dostala role v dalších divadelních představeních, jako např. Adele, což je muzikálová verze Jayne Eyre.
Ve filmu se poprvé objevila ve snímku OLD ENOUGH v roce 1983.
Jelikož si přála dostat se do TV, tak aniž by si přečetla scénář, šla zkusit konkurz na roli Samanthy Micelli v sitcomu "WHO´S THE BOSS?". Tuto roli získala, a tím podstatě odstartovala svou kariéru.
Jelikož její kariéra stoupala, byť byla Alyssa ještě mladá, přestěhovala se kvůli ní celá rodina do Los Angeles. O rok později dostala roli filmu Komando (Commando), kde hrála po boku Arnolda Schwarzeneggera. Hrála tam jeho dceru, kterou unesli jeho protivníci a on ji jako správný táta vysvobodí, namísto toho, aby pro ně udělal to, co chtějí.
Už jako malá byla hezká, ale když dospěla a muži se po ní začali ohlížet, začali režiséři jejího zevnějšku využívat, čemuž odpovídají i její role s trochou erotického nádechu: V síti upíra, Jedovatý břečťan 2: Lily.
Nicméně ve filmu Milenec nebo vrah, si zahrála po boku Marka Wahlbergera a Reese Witherspoonové a v roce 1997 se objevila v úspěšně komedii Láska na druhý dotek. U nás ji známe především ze seriálů Merloce place, kde hrála Jennifer Manciniovou a ze seriálu Čarodějky, kde ztvárňuje Phoebe Halliwellovou. Tuto roli získala v roce 1998 jen díky tomu, že Lori Rom odstoupila.
Alyssa vydala pět hudebních alb, z čehož jen v Japonsku přesáhl prodej přes milión kopií.
Alyssa je velká fanynka do tetování, jen po těle jich má ona sama sedm. Je rozvedená se zpěvákem Cinjun Tatem (rozvedli se 20.11.1999). Je to liberálka, která ve volbách v roce 2004 podporovala na prezidentskou pozici Johna Kerryho. Co už ale možná jen tak někdo neví, měla schůzku se seriálovými představiteli Čarodějek: Brianem Krausem a také Gregem Vaughanem.
Má ráda hokej, jehož je velkou faninkou. Z hudebních nástrojů hraje na flétnu a na piáno. Permanentně se drží v TOP nej - v první stovce nejvíce sexy žen světa.
Nedávno se stala národní velvyslankyni pro UNICEF. 19. června 2003 promlouvala ke členům posádky USS Nimitz v Perském zálivu. V roce 2004 cestovala do Angoly, kde pracovala po boku důstojníku UNICEF. Je něco jako tisková mluvčí. V roce 2005 cestovala opět pro UNICEF do Indie, kde pomáhala zvýšit finanční částku na boj proti nemoci AIDS. Mezi její koníčky patří humanitární práce a fotografování. Jejím velkým snem je mít dítě, ale zatím na něj nemá čas, jelikož je pracovně vytížená. Předvádí spodní prádlo i oblečení, a to jako modelka i fotomodelka.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama